Bijdrager Ad van den Akker
Locatie 1.:Woensel |532 De Tempel |Herentalsweg
Onderwerp.: Bedrijven / Industrie |Wasserijen |Morgenlicht
Een kijkje in de wasserij
Beschrijving | Een kijkje in de wasserij Morgenlicht. Voor meer foto's klik hier. |
---|---|
Geplaatst op | 25-05-2010 |
Email bijdrager |
![]() |
Reacties
Naam: Wim Roxs

In de serie foto's (zie hierboven "voor meer foto's klik hier") is de laatste foto er een van opgeslagen kartonnen dozen, die ik me nog goed kan herinneren. Degene die er bij zit, was dat een van de zonen van V.d. Akker? Ad kan dit wel vertellen, denk ik. Natuurlijk ook destijds in het straatbeeld: het transport van was (afhaal- en bezorgdienst) met paard en wagen, is me bij gebleven.
Naam: Hans Vervoort

Het systeeem van grote kartonnen dozen om de vuile was te komen ophalen en de schone was terug te bengen, staat mij ook nog voor de geest. Zelfs in Best werd deze service met paard en wagen verleend. Mijn grootouders huurden een stukje grond gelegen aan de Boschdijk in Best van de fam. V.d. Akker. Hierop werden aardappelen en groenten voor hun dagelijkse behoefte geteeld. Later is de huur van dit stukje grond overgenomen door de olieman Naj van Oorschot.
Naam: Paula Megens van de Kruis

Ik heb jaren voor deze wasserij gewerkt. Eerst op de Woenselsestraat en jaren later ook op de Herentalsweg. Al mijn zusters hebben daar ook gewerkt: Annie (overleden), Mien, Els (overleden), Carla, Thea, Fransien, Hettie. Ik kijk met veel plezier op deze periode terug.
Naam: Jan Wintermans

Ik sta er nog goed op, voor mijn jongen jaren. Dat was volgens mij in 1972. Ik kijk er regelmatig naar want ik ben namenlijk op zoek naar Cor Vlemmix, die werkte nog in de oude wasserij en Jan Adriaans. Weet iemand waar ik die kan bereiken? Ik heb nog regelmatig contact en bezoek van Noud Leenders en Danny Hartogs.