Fotonr.: 7259
Bijdrager Jan Weijers
Jaar: 1959
Locatie 1.:Centrum |111 Binnenstad |Stratumseind

10 foto's in de omgeving:
17321 13681 18865 41576 9471 12297 1600 1637 35659 23893

Een reactie op deze foto insturen


Ik heb de algemene voorwaarden gelezen en akkoord bevonden

image

Stratumseind omstreeks 1959.

Beschrijving Stratumseind ca 1959. Met Catharinakerk op de achtergrond.
Geplaatst op 14-11-2006
Email bijdrager img

Reacties

Datum: 14-11-2006
Naam: Tini van Rooij img

Mooi dat verkeersbord. Uitgezonderd (brom)fietsers kenden ze toen nog niet.


Datum: 20-02-2007
Naam: Hans van Melis img

Heb je dat stuk links met die reclameborden ook Jan? Patricia van Lieshout zoekt de loodgieterszaak van haar grootouders.


Datum: 20-02-2007
Naam: Patricia van Lieshout img

In de jaren vyftig was hier (niet op het hoekpand maar een paar gebouwen verder - achter het hoekpand) een fietsen-reparatie bedryf (ik kan momenteel niet de naam van de eigenaar herinneren), en daarnaast was myn grootvader (en vaders) loodgieters bedryf (myn grootvader was Harry van Lieshout - myn vader Albert van Lieshout).
<<< Patricia, wil je de volgende keer y schrijven als ij? Dat bespaart ons veel werk (Peter) >>>


Datum: 20-02-2007
Naam: Jan Weijers img

Hans, die reclameborden en de ingang van de rijwielstalling op het Stratumseind zal ik je sturen maar de scherpte zal tegenvallen.
Ik zal eerdaags ook de reclameborden (film-affiches) sturen die op de muur bij de Tramhalt (bij de lichttoren) hingen in de 20-er jaren (ook niet erg scherp).


Datum: 21-02-2007
Naam: Kees van Kemenade img

Was de naam van het fietsenreparatiebedrijf niet Wich? Later heeft hij nog een winkeltje gehad in antiek tegenover de Catharinakerk.


Datum: 21-02-2007
Naam: Patricia van Lieshout img

Hoi Hans en Marjo, Bedankt voor jullie belangstelling. Ik heb net myn stamboom bekeken (die gaat 15 generaties terug!)....een achternicht van mij heeft mij dat enkele jaren geleden als cadeaux gegeven.
Op nr. 50 (vanaf 1920)...dat klopt!! - Albertus van Lieshout (geboren 1861 in Stratum/overleden 1930) en getrouwd met Francisca Seerden. Dat waren mijn over-grootouders.
Op nr. 97 (vanaf 1926)...klopt ook!!.. Dat was mijn grootvader Henricus Albertus Alphonsus (Maria - plechtige communie naam) van Lieshout (geboren 1890/overleden 1963) en getrouwd met Jeanette Francisca Hubertina Fuijkers ()
Albertus Franciscus Henricus van Lieshout was hun zoon (mijn vader) en hij heeft dat bedrijf bestuurd tot 1956 (het jaar dat wij, helaas, tot mijn grote spijt, naar Australie zijn ge-emigreerd).
Je hebt me attent gemaakt op die ij - sorry, maar ik woon al vanaf mijn tiende!! jaar in Australie dus ook al probeer ik altijd myn best te doen gaat het soms verkeerd!


Datum: 21-02-2007
Naam: Marjo Spierings img

Inderdaad was de fietsenstalling van de fam. Wich en de zoon heeft daar een klein jaar (1960) ingewoond en toen de antiekwinkel op nr 67 (nu de helft van Cuba), daarna tegenover de kerk op nr. 9.


Datum: 21-02-2007
Naam: Louis van Lierde img

Ja en daarvóór zat de fietsenzaak met reparaties, even terug bij de 2e Dommelbrug gelijk links, dus echt naast de Dommel. Daar is nu de Bleekstraat. Over de 2e Dommelbrug begon Stratum en dus de Stratumsedijk. In tegenstelling wat velen anderen denken. Zo zie je maar: je komt elkaar overal tegen!


Datum: 16-06-2007
Naam: Frank Zuylen img

In mijn herinnering zat aan de rechterkant de fietsenzaak van Ligtvoet, waar mijn vader voor mij in 1953 mijn eerste fiets kocht. Daarnaast was de winkel van bakker van Camp. Als mijn moeder op zaterdag ging bakken (meestal vruchtenvlaaien, op zijn Limburgs) moest ik bij van Camp voor een kwartje gist gaan halen.


Datum: 07-09-2007
Naam: Jacques van Bokhoven img

Was Camp niet ook een wat chickere banketbakker, Frank? Wederom rechts van Camp bevond zich een prachtig wit pand waarin in de jaren 1960 o.a. accountantskantoor Kramer was gevestigd.


Datum: 19-01-2008
Naam: Ad Spierings img

De fietsenmaker was Ligtvoet. Ik heb er nog eens op mijn fiets met terugtraprem een kleiner tandwieltje op laten zetten achter, zodat ik bij de klassenwedstrijd (nadoen van de Ronde van de IJzerenman) de rest van de klas op een ronde kon rijden. Later is Ligtvoet naar de Aalsterweg gegaan en had tevens een fabriek voor invalidewagens in Aalst-Waalre.