Bijdrager Henk den Exter
Jaar: 1947
Locatie 1.:Gestel |711 Schrijversbuurt |Hoogstraat
Onderwerp.: Religie |Processies / Bedevaarten |Processies, H Hart
10 foto's in de omgeving:
20767 2465 33846 24446 35252 46592 55244 10279 2630 2646
Sacramentsprocessie H. Hart van Jezus (1)
Reacties
Naam: Henk den Exter

Op de rechterhoek t.o. het Rozenknopje, was modezaak Spierings gevestigd. Daarnaast zat kapsalon Cox. (nu de ijsblokjesspecialist). Daarnaast zat vishandel en kruidenierszaak Kievits, nu de chinees. Je kunt ook nog de voorgevel van de noodkerk zien, zelfs de gotische ramen.
Je ziet op het midden van de weg lopers en tapijten liggen, deze werden door de bewoners op straat gelegd, zodat Christus, hier vertegenwoordigd in de Monstrans niet over de stenen hoeft te gaan. Zoals men ook bij koningen en onze koningin doet met het gilde laat men deze gekroonde hoofden lopen over de vaandels. Zelfs de niet katholieken in de wijk legden hun tapijten op straat.
Naam: Wim Coolen

Het Cocoshuis, een winkel gespecialiseerd in Cocos vloerbedekkingen op de Hoogstraat, vulde met lopers van 30 of meer meters de gaten tussen de vloerkleden. Als de processie voorbij was werden de lopers snel opgerold en op een bakfiets snel naar ander "leeg" straatwerk gebracht.